جمعه 11 مهر 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 

اخبار داخلی جاده تندرستی مراقب باشید، کرونا از چشم هم گرفتار می کند

 
 

دوشنبه 13 مرداد 1399

مراقب باشید، کرونا از چشم هم گرفتار می کند

 
 

ویروس کرونا در جهان امروز مبتلا می کند و قربانی می گیرد و با وجود اینکه مدام خبرهای امیدوارکننده ای در رابطه با ساخت واکسن آن به گوش می رسد این واکسن برای بسیاری از کشورهای جهان به همین زودی فراهم نمی شود.

در حالی که مبتلایان به ویروس جدید کرونا در سراسر جهان بیش از 18 میلیون و 200 هزار نفر است آخرین اخبار مربوط به این ویروس را مرور می کنیم.
*کارشناسان و اپیدمیولوژیست ها می گویند موج دوم کرونا در ایالات متحده آمریکا بسیار شدیدتر از موج اول خواهد و این بدان معناست که میلیون ها نفر دیگر در این کشور مبتلا خواهند شد.
*به گفته یک متخصص اپیدمیولوژیست آمریکایی هیچ کس از کرونا ویروس مصون نیست و در جوامع روستایی و شهری نیز میزان ابتلا افزایش می یابد. سازمان پیشگیری و کنترل بیماری های واگیردار پیش بینی می کند که 19 هزار فوتی جدید به آمار قربانیان این ویروس اضافه شود. آنها باور دارند این تعداد قربانی تنها در 20 روز به مجموعه قربانیان قبلی اضافه می شود.
*سخنگوی بالینی آکادمی چشم پزشکی آمریکا در مصاحبه ای تاکید کرد که احتمال انتقال ویروس کرونا به انسان از طریق چشم هم وجود دارد. ویروس جدید کرونا میتواند از طریق چشم وارد بدن شود و سپس به سایر اندام ها برسد. سازمان بهداشت جهانی در اوایل ماه جاری تأیید كرد که شواهد نوظهور وجود دارد كه برخی افراد از طریق قطرات آلوده معلق در هوا مبتلا به کرونا می شوند. یکی از راه هایی که این قطرات می توانند وارد بدن شما شوند از طریق چشم است. طبق مراكز كنترل و پيشگيري از بيماري ها ، با لمس يك سطح آلوده و سپس لمس كردن چشم، ویروس وارد بدن می شود.
*اخیراً در ژورنال Nature Review Immunology نتایج یک مطالعه وسیع چاپ شده که مدعی است برخی از افراد در برابر ویروس کرونا به صورت طبیعی مصونیت دارند. به نظر می رسد درصد زیادی از جمعیت دارای سلول های ایمنی هستند که قادرند بخشهایی از ویروس را تشخیص دهند و این ممکن است به آنها کمک کند تا در برابر این ویروس مصونیت داشته باشند. به عبارت دیگر برخی از افراد ممکن است از میزان محافظت ناشناخته ای برخوردار باشند.
*همزمان با پاندمیک شدید کرونا در آمریکا، بیماری سالمونلا در 48 ایالت این کشور نیز شیوع پیدا کرده است. سالمونلا یکی از عمده‌ترین دلایل مسمومیت‌های غذایی است. باکتری این بیماری می‌تواند به صورت فعال در بدن دام و همچنین انسان زندگی کند.
*محققان دانشگاه جان هاپکینز آمریکا می گوید واکسن کرونا ساخته شده و قطعی است اما عرضه آن به مردم تا پایان سال میلادی جاری امکان پذیر نیست.
*دولت بریتانیا قصد دارد از تست جدیدی استفاده کند که در 90 دقیقه جواب قطعی را نشان می دهد.
*تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کلمبیا هم به شکل فزاینده ای ادامه دارد. این کشور با 317 هزار و 651 مبتلا به رده دهم جدول بیشترین تعداد ابتلا بر حسب کشور رسیده است. آمریکای جنوبی بعد از ایالات متحده به دومین مرکز جهانی کرونا در جهان تبدیل شده است. در راس کشورهای کرونا زده آمریکای جنوبی برزیل قرار دارد که 2 میلیون و 733 هزار و 677 مبتلا دارد.

 
 
   
 
 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار