پنجشنبه 16 مرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 

اخبار داخلی خودرو تولید خودروهای خودران برای ورزشکاران پاراالمپیک 2020

 
 

جمعه 19 مهر 1398

تولید خودروهای خودران برای ورزشکاران پاراالمپیک 2020

 
 

بعد از اعلام تولید خودروهای برقی برای حمل و نقل ورزشکاران بازی های المپیک 2020، حالا اعلام شده که از همین خودروها برای جابجایی ورزشکاران پاراالمپیک هم استفاده می شود.

به نقل از نیواطلس، خودروهای رباتیک و خودران مذکور توسط شرکت تویوتا تولید می شوند و ورزشکاران پاراالمپیک را از دهکده بازی ها به محل برگزاری مسابقات برده و بازمی گردانند.
نمونه اولیه این خودروهای برقی که شبیه به مینی بوس های کوچک هستند، در نمایشگاه سی ای اس 2018 به نمایش گذاشته شدند. خودروهای مذکور که e-Palette نام دارند، در سه نوع با ابعاد مختلف ساخته می شوند. گفته می شود در مجموع تویوتا بیست مدل از این خودروها را در ابعاد و با امکانات متنوع روانه بازی های المپیک می کند.
برای طراحی خودروهای خودران مذکور از مشورت و نظرات ورزشکاران پاراالمپیک نیز استفاده شده تا درک بهتری از نیازهای آنها به دست آید و طراحی e-Palette کاملا منطبق با نیازهای این افراد باشد.
مدل های خاصی از این خودروهای برقی از قابلیت تغییر محل قرارگیری صندلی ها برخوردار هستند و با این کار فضای کافی برای قرار گرفتن چهار ویلچر جدید و ایستادن هفت مسافر جدید نیز به وجود می آید. درهای کشویی، کفی پایین و رمپ الکتریکی از جمله دیگر مزایای این خودروهای برقی ویژه است.
کنترل این وسایل نقلیه از طریق یک سیستم خودکار و با استفاده از دوربین های خاص، سیستم نقشه برداری سه بعدی و نرم افزارهای کنترلی صورت می گیرد. حداکثر سرعت این خودروها 19 کیلومتر در ساعت است.

 
 
   
 
 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار