يكشنبه 5 خرداد 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی ریزش قیمتی اوراق تسهیلات مسکن مورد معامله در فرابورس ایران

 
 

سه شنبه 6 آذر 1397

ریزش قیمتی اوراق تسهیلات مسکن مورد معامله در فرابورس ایران

 
 

نقل و انتقال 591 میلیون ورقه به ارزش افزون بر 4 هزار و 34 میلیارد ریال، ماحصل معاملات امروز در مجموع مجموع بازارهای فرابورس است که این دادوستدها با رشد نزدیک به 16 واحدی شاخص کل این بازار و قرارگیری این نماگر در سطح 1816 واحدی همراه شد.

در پایان معاملات امروز سه‌شنبه 6 آذرماه شاهد تغییر مالکیت 71 میلیون سهم به ارزش 236 میلیارد ریال در بازار اول و 282 میلیون سهم به ارزش 1560 میلیارد ریال در بازار دوم بودیم. سهامداران بازار پایه نیز در مجموع سه تابلو این بازار اقدام به دادوستد 225 میلیون سهم کردند که ازش آن 477 میلیارد ریال بود.
در بازار سهام فرابورس نماد معاملاتي شركت مديريت انرژي اميد تابان هور به دليل افشاي اطلاعات با اهميت و افشای این اطلاعات در زمان معاملات بازار متوقف و سپس بازگشایی شد. همچنین نماد معاملاتي شركت بانك دي نیز پس از رفع دلايل تعليق مبني بر ارايه اطلاعات دستورالعمل اجرايي افشاي اطلاعات شركت‌هاي ثبت‌شده نزد سازمان و همچنين افشاي اطلاعات بااهميت مورد بازگشایی قرار گرفت.
امروز شاخص کل فرابورس تحت تاثیر نمادهای «زاگرس»، «مارون»، «ارفع»، «دماوند»، «شراز» و «بمپنا» که تا بیش از 4 واحد تاثیر مثبت بر این نماگر داشتند، افزایش نزدیک به 16 واحدی را در پایان معاملات تجربه کرد و در سطح 1816 واحدی قرار گرفت.
در بازار امروز فرابورس نماد تازه وارد «مادیرا» به گردونه معاملات بازار دوم در حالی با بیشترین رشد قیمت تا سطح 5 درصد روبه‌رو شد که نماد معاملاتی شرکت سيمان لار سبزوار، بالاترین افت قیمت را تجربه کرد. همچنین نماد معاملاتی سنگ‌آهن گهر زمین با تغییر مالکیت بیش از 85 میلیون سهم به ارزش تقریبی 730 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را در میان تمامی بازارهای فرابورس به نام خود رقم زد.
در سوی دیگر بازار شاهد جابه جایی 13 میلیون ورقه بهادار به ارزش 1761 میلیارد ریال در بازار ابزارهای نوین مالی بودیم. در این بازار اغلب اوراق تسهیلات مسکن مورد معامله اعم از تسه و تملی با افت قیمت تا سطح حداکثر 5 درصد روبه‌رو شدند و در بازه قیمتی 314 هزار تا 580 هزار ریال مورد دادوستد قرار گرفتند. در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز «اخزا709» با تغییر مالکیت بیش از 351 هزار ورقه به ارزش نزدیک به 240 میلیارد ریال صدرنشین این بازار شد و بالاترین حجم و ارزش معاملات را تجربه کرد.
در این میان از رویدادهای آتی فرابورس می‌توان به توقف نماد معاملاتی «اخزا7011» در پایان معاملات شنبه 10 آذرماه اشاره کرد. این سری اسناد خزانه اسلامی به علت سررسید و پرداخت مبالغ اسمي اين اوراق شنبه هفته آینده متوقف خواهد شد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
گوگل اسیستنت به رانندگی شما کمک می‌کند!
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
ربیع‌خواه: پنالتی درست بود
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
قتل‌عام خانوادگی توسط مرد خونسرد

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار