يكشنبه 5 خرداد 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی «اخزا707» به تابلو بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس آمد

 
 

يكشنبه 27 آبان 1397

«اخزا707» به تابلو بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس آمد

 
 

معاملات فرابورس ایران در بیست‌و‌هفتمین روز از آبان 1397با نقل و انتقال 824 میلیون ورقه به ارزش بیش از 4 هزار و 511 میلیارد ریال پیگیری شد که همزمان با این دادوستدها شاخص کل نیز با افت 31.5 واحدی در سطح 1880 واحدی ایستاد.

بازارهای اول و دوم فرابورس روز جاری به ترتیب میزبان تغییر مالکیت 136 و 312 میلیون سهم به ارزش معاملاتی 515 و 1140 میلیارد ریال قرار گرفتند.‌ در مجموع سه تابلو بازار پایه نیز سهامداران 359 میلیون سهم را به رازش 811 میلیارد ریال دست به دست کردند.
در بازار امروز در این سه بازار شاهد توقف نماد معاملاتی شرکت‌های بیمه حافظ، صنعت و تجارت آداك، آتیه داده پرداز، قند اروميه و شرکت سرمایه‌گذاری توسعه و عمران کرمان بودیم. در سمت مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های بيمه حكمت صبا، توسعه سرمايه گذاري كشاورزي آرين توسكا، سرمايه‌گذاري تدبيرگران فارس و خوزستان و شير پاستوريزه پگاه گلستان بازگشایی شدند.
روز جاری در حالی که در دقایق ابتدایی معاملات شاخص کل فرابورس با رشد مواجه شد اما در ادامه بازار رو به نزول گذاشت و در نهایت ریزش 1.65 درصدی را تجربه کرد. نمادهای «مارون»، «ذوب»، «زاگرس»، «هرمز» و «ارفع» در حالی تا سطح 14 واحد تاثیر منفی بر این نماگر به جا گذاشتند که نماد «کگهر» و «میدکو» تا سطح 7 واحد تاثیر مثبت بر این نماگر داشته و از ریزش بیشتر آن جلوگیری کردند.
نماد معاملاتی شرکت سنگ‌آهن گهر زمین که روز گذشته در بازار دوم فرابورس عرضه اولیه شد، نخستین نمادی بود که با بیشترین رشد قیمت تا سطح حداکثر 5 درصد در معاملات امروز روبه رو شد و بیشترین تاثیر مثبت را بر آیفکس به جا گذاشت.
نمادهای «ذوب» و «شبصیر» نیز دو نماد پربیننده در معاملات امروز فرابورش بودند که نماد نخست با افت و دومی با رشد قیمت دادوستدهای امروز خود را در بازار سهام فرابورس خاتمه دادند. همچنین نماد سهامی ذوب‌آهن با خرید و فروش 164 میلیون سهم به ارزش بیش از 441 میلیارد ریال بالاترین رقم حجم و ارزش معاملات را در میان سایر نمادهای فرابورسی به خود اختصاص داد. بازار ابزارهای نوین مالی نیز با دادوستد 17 میلیون ورقه به ارزش 2046 میلیارد ریال معاملات امروز را به سرانجام رساند. در این بازار اوراق تسهیلات مسکن در اغلب نمادها با ریزش مواجه شد و در دامنه قیمتی 359 هزار تا 598 هزار ریال دادوستد شد. در بازار اوراق با درامد ثابت نیز امروز اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا707» برای نخستین بار عرضه و هر ورقه آن 828 هزار ریال کشف قیمت شد. تاریخ سررسید این اوراق 27 شهریورماه سال آینده است. امروز همچنین صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله نقل و انتقال 11 میلیون ورقه به ارزش 239 میلیارد ریال را در پایان بازار امروز تجربه کردند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
گوگل اسیستنت به رانندگی شما کمک می‌کند!
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
ربیع‌خواه: پنالتی درست بود
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
قتل‌عام خانوادگی توسط مرد خونسرد

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار