يكشنبه 5 خرداد 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی بازگشت شاخص کل به مدار صعود در میانه هفته

 
 

دوشنبه 21 آبان 1397

بازگشت شاخص کل به مدار صعود در میانه هفته

 
 

رشد 25 واحدی شاخص کل و دادوستد 677 میلیون ورقه بهادار به ارزش افزون بر 3 هزار و 858 میلیارد ریال، نتیجه مبادلات فرابورس ایران در میانه هفته چهارم آبان‌ماه بود.

شاخص کل فرابورس که هفته جاری را با روند نزولی آغاز کرده بود امروز بیست‌ویکم آبان‌ماه توانست با حدود یک و نیم درصد رشد در ارتفاع 1986 واحدی قرار بگیرد که این صعود تحت تاثیر حمایت 8 و 4 واحدی از جانب نمادهای «ذوب» و «مارون» بود.
افزون بر این نمادهای «هرمز»، «شراز»، «سمگا»، «زاگرس» و «خراسان» هر کدام بیش از یک واحد اثر مثبت بر آیفکس گذاشتند. نمادهای مارون، زاگرس و شراز در حالی امروز از شاخص کل حمایت کردند که روز گذشته جزو نمادهایی بودند که بیشترین نقش منفی را در افت این نماگر ایفا کردند. ترین‌های فرابورس در میانه هفته نماد «شبصیر» متعلق به شرکت تولیدات پتروشیمی قائد بصیر که بازار دوم فرابورس به تازگی میزبان عرضه اولیه بخشی از سهام آن بود در روز جاری با 4.99 درصد افزایش قیمت در صدر جدول بیشترین افزایش قیمت در میان نمادهای فرابورسی ایستاد. در سمت مقابل نماد «افرا» متعلق به شرکت افرانت که در گروه رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن قرار دارد متحمل بیشترین افت قیمت در روز جاری شد. بعد از آن نماد «فولای» شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد بیشترین کاهش قیمتی را نسبت به سایر نمادها تجربه کرد. آمار مبادلات سهام و اوراق در فرابورس نگاهی به معاملات فرابورس ایران به تفکیک بازارها در روز جاری نشان می‌دهد که معامله‌گران در بازار اول، 84 میلیون سهم به ارزش 322 میلیارد ریال و در بازار دوم 147 میلیون سهم به ارزش 744 میلیارد ریال را دست به دست کرده‌اند. در تابلوهای «الف»، «ب» و «ج» بازار پایه نیز مبادله 432 میلیون سهم به ارزش مبادلاتی 819 میلیارد ریال ثبت شد که تابلو «پایه ب» بیشترین حجم و ارزش دادوستدی را در این بازار به خود اختصاص داد. در سمت دیگر بازار، خریداران و فروشندگان اوراق اعم از اوراق بدهی، اوراق تسهیلات مسکن و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله یا همان ETF به مبادله 14 میلیون ورقه در 7 هزار و 783 نوبت دادوستدی اقدام کردند که ارزش این مبادلات بر یک هزار و 973 میلیارد ریال افزون شد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
گوگل اسیستنت به رانندگی شما کمک می‌کند!
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
ربیع‌خواه: پنالتی درست بود
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
قتل‌عام خانوادگی توسط مرد خونسرد

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار