يكشنبه 1 ارديبهشت 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی دانش و فناوری استفاده از نانوکامپوزیت برای تقویت تجهیزات معدن

 
 

دوشنبه 14 آبان 1397

استفاده از نانوکامپوزیت برای تقویت تجهیزات معدن

 
 

شرکت فرست‌گرافن با افزودن گرافن به پلیمر، نانوکامپوزیتی ساخته است که از آن می‌توان به‌منظور افزایش عمر تجهیزات معدن استفاده کرد. فرست‌گرافن از این نانوکامپوزیت برای تولید سطل‌های معدن استفاده کرده و آن‌ها را در اختیار شرکت نیوژن قرار داده‌است.

شرکت فرست‌گرافن (First Graphene) اعلام کرد که محصولی موسوم به PureGraph را با موفقیت در صنعت معدن مورد استفاده قرار داده‌است. فرست‌گرافن در گزارش خود اعلام کرد که با استفاده از این محصول می‌توان عمر تجهیزات مورد استفاده در صنعت معدن را افزایش داد که برای این کار گرافن تولید شده توسط فرست‌گرافن وارد پلیمر شده و از این پلیمر برای ساخت تجهیزات معدن استفاده می‌شود. این شرکت با استفاده از این پلیمر تقویت شده سطل‌هایی تولید کرده که عمر بالاتری نسبت به سطل‌های رایج دارند. در این گزارش آمده است که پیورگرافن به راحتی در رزین پلیمر حل و موجب افزایش استحکام محصول نهایی شده‌است. آزمون‌های اولیه توسط گروه نیوژن (newGen) با هدف تولید لایه‌های پلی‌اورتان به‌منظور استفاده در تجهیزات معدن، انجام شده‌است.
تجهیزات مورد استفاده در معادن به دلیل شرایط سخت شغلی به سرعت دچار فرسایش می‌شوند؛ به همین دلیل معمولاً روی سطح این تجهیزات را با لایه‌های محافظ می‌پوشانند تا از گزند خوردگی مصون بمانند، اما این لایه‌های محافظ نیز باید به‌صورت منظم تعویض شوند. از ماه ژوئن سال جاری میلادی، دو شرکت فرست‌گرافن و نیوژن با هدف افزودن گرافن به لایه‌های پوششی تجهیزات، همکاری مشترکی را آغاز کرده‌اند. این دو شرکت معتقدند که نتایج آزمون‌های اولیه موفقیت‌آمیز بوده و گرافن توانسته استحکام تجهیزات را بهبود دهد. بن واکر از شرکت نیوژن می‌گوید: «ما از این که در زمینه‌ی استفاده از گرافن در تجهیزات معدن پیشرو هستیم، بسیار خوشحالیم. این همکاری مشترک با افراد خبره در شرکت فرست‌گرافن بسیار عالی بود تا در اولین گام، برای تأمین نیاز مشتریان، فناوری جدیدی ارائه کنیم که کارایی مواد را بهبود دهد.» در حال حاضر از این کامپوزیت برای ساخت سطل‌ معدن استفاده شده و در حال حاضر 12 سطل با ظرفیت 2.2 متر مربع در هر ساعت با این فناوری آماده شده‌است.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
آپدیت جدید ویندوز۱۰ با یک ماه تاخیر!
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
قیمت بیرانوند دو برابر شد
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
اعتراف به قتل و سوزاندن جسد زن 41 ساله

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار