پنجشنبه 30 خرداد 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی دانش و فناوری اولین دستگیری به کمک تکنولوژی جدید تشخیص چهره

 
 

يكشنبه 11 شهريور 1397

اولین دستگیری به کمک تکنولوژی جدید تشخیص چهره

 
 

یک مرد 26 ساله پس از ورود از سائو پائولوی برزیل یک گذرنامه فرانسوی را نشان داد، ولی این نرم‌افزار تشخیص داد که چهره وی با عکس پاسپورت مطابقت ندارد.

بنا بر اعلام اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده (CBP)، مردی در صدد بود تا خود را یک شهر,ند فرانسوی جا بزند و وارد فرودگاه دالس واشینگتن شود.
این اداره می‌گوید که یک مرد 26 ساله پس از ورود از سائو پائولوی برزیل یک گذرنامه فرانسوی را نشان داد، ولی این نرم‌افزار تشخیص داد که چهره وی با عکس پاسپورت مطابقت ندارد.
وی مورد بازجویی قرار گرفت، و با تفتیش‌ها کارت شناسایی واقعیش در کفشش پیدا شد، و مشخص گردید که اهل جمهوری دموکراتیک کنگو است. به گفته CBP، دفتر دادستانی آمریکا تصمیم به پیگرد قانونی این مرد گرفت و وی چهارشنبه آمریکا را ترک کرد. نام این فرد اعلام نشده است.
CBP می گوید که این نخستین باری است که هویت جعلی یک فرد با استفاده از این تکنولوژی، که از حدود یک هفته قبل از آن نصب شده بود، شناسایی می‌شود. "کیسی درست"، مدیر دفتر بالتیمور CBP، در بیانیه‌ای اعلام کرد که «تروریست‌ها و تبهکاران مدام به دنبال روش‌های جدیدی برای ورود غیرمجاز به آمریکا می‌گردند، از جمله با استفاده از اسناد حقیقی سرقتی. این تکنولوژی جدید تشخیص چهره عملا امکان استفاده از یک سند واقعی که برای فرد دیگری صادر شده است را از بین می‌برد.»
CBS News در طی یک برنامه پایلوت در سال 2015 شاهد اثبات کارائی این تکنولوژی در دالس بود، و در ماه ژوئن فرودگاه بین‌المللی اورلاندو نخستین جایی بود که این برنامه در آن به اجرا درآمد.
بنا بر اعلام CBP، اکنون 14 فرودگاه به طور مقدماتی از این سیستم تشخیص چهره برای غربالگری مسافران بین‌المللی تازه وارد استفاده می‌کنند. این آژانس اعلام کرد که در حال بررسی است که آیا این برنامه می‌تواند بخشی از یک فرایند آتی باشد که در آن مسافران به جای کارت پرواز فیزیکی یا کارت شناسایی فرایند امنیتی را پشت سر بگذارند یا نه.
در خارج از آمریکا، استرالیا این تکنولوژی را با تلاش‌های پیشگامانه برای پیاده‌سازی یک سیستم تشخیص چهره بدون نیاز پاسپورت که هویت یک مسافر را با تطابق دادن چهره وی با داده‌های ذخیره شده تایید می‌کند تایید می‌کند به سطح جدیدی رسانده است.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
سیستم اعلام هشدار، تلفات را کاهش داد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
ربیع‌خواه: پنالتی درست بود
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
ماجرای مرده‌ای که زنده شد

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار