يكشنبه 30 دي 1397

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اجتماعی پیش‌بینی بارش باران برای اغلب مناطق کشور از امروز

 
 

يكشنبه 22 بهمن 1396

پیش‌بینی بارش باران برای اغلب مناطق کشور از امروز

 
 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اعلام وضعیت آب و هوایی کشور طی سه روز آینده،از ورود سامانه بارشی فعال از سمت شمال غرب و غرب به کشور خبر داد.

احد وظیفه درباره آخرین وضعیت آب و هوایی کشور طی سه روز آینده گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی به سبب عبور امواج طراز میانی از شرق کشور، امروز بارش خفیف و پراکنده و وزش باد در برخی نقاط استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان پیش‌بینی می‌شود.
وی افزود: از اواخر وقت روز یکشنبه یک سامانه بارشی فعال از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور می‌شود که در این مناطق سبب افزایش ابر، گاهی وزش باد شدید، بارش باران و در ارتفاعات سبب بارش برف خواهد شد. با نفوذ این سامانه بارشی در روز دوشنبه در شمال غرب، غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز و از بعد از ظهر به تدریج از سواحل شمالی و شمال شرق کشور بارش باران، ‌ برف و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.
وظیفه ادامه داد: در روز سه شنبه ضمن تقویت این سامانه گسترش بارش‌ها علاوه بر مناطق فوق، جنوب غرب و بخش‌هایی از مرکز کشور را نیز در بر می‌گیرد. این سامانه بارشی تا ظهر روز چهارشنبه همچنان در مناطق ذکر شده، فعال خواهد بود و از بعد از ظهر این روز به تدریج از میزان بارش در نیمه غربی کشور کاسته شده و تمرکز بارش‌ها در سواحل شمالی و شمال شرق کشور خواهد بود. در این مدت بارش در مناطق جنوبی کشور با رعد و برق همراه است. همچنین انتظار می‌رود سامانه فوق در روز پنجشنبه از شمال شرق کشور خارج شود.
وظیفه با بیان اینکه روز دوشنبه وزش باد شدید جنوبی در استان‌های گیلان و اردبیل پیش بینی می‌شود، گفت: این پدیده سبب افزایش نسبی دما در این روز خواهد شد. روز سه شنبه نیز در نیمه جنوبی و شرقی کشور و در روز چهارشنبه در غالب مناطق کشور وزش باد شدید پیش بینی می‌شود. همچنین در روز سه شنبه به سبب وزش باد شدید در جنوب غرب کشور و استان بوشهر پدیده گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و دید پیش بینی می‌شود. در این روز خلیج فارس نیز به دلیل وزش باد شدید مواج و متلاطم خواهد بود.
وظیفه درباره وضعیت آب و هوایی تهران طی سه روز آینده نیز گفت: امروز یکشنبه ۲۲ بهمن ماه هوای تهران صاف تا قسمتی ابری و همراه با غبار محلی و در اواخر وقت همراه با افزایش ابر خواهد بود و بیشینه و کمینه دمای هوا به ترتیب ۱۳ و ۵ درجه سانتیگراد است. در روز دوشنبه نیز آسمان تهران نیمه ابری تا ابری همراه با وزش باد و به تدریج با بارش باران و در اوایل شب همراه با وزش باد شدید و احتمال رعد و برق خواهد بود. بیشترین دمای هوا در این روز ۱۵ درجه سانتیگراد و کمترین آن ۸ درجه سانتیگراد است. در روز سه شنبه نیز آسمان تهران ابری همراه با وزش باد و در بعضی ساعات همراه با بارش باران و احتمال رعد و برق پیش بینی می‌شود. در این روز حداکثر و حداقل دمای هوا به ترتیب ۱۴ و ۸ درجه سانتیگراد است.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
از سال آینده پرداخت یارانه‌ها ‌استانی می‌شود
:: فناوری اطلاعات ::
اتصال گوشی به کنسول ایکس باکس وان ساده شد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
برنامه روز یازدهم جام ملت‌های آسیا / ماراتنِ صعود در گروه B
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
ازدواج بهانه‌ای برای کشتن مرد جوان / کشف جسد مقتول دوماه پس از جنایت

يادداشت
:: اجتماعی ::
تهران آماده نیست!

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار