يكشنبه 30 دي 1397

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 

اخبار داخلی تغذيه هشدار: فست فودهای ارزان‌قیمت را نخرید

 
 

دوشنبه 18 دي 1396

هشدار: فست فودهای ارزان‌قیمت را نخرید

 
 

یک متخصص تغذیه با تاکید بر اینکه افراد باید از خرید غذا و فست فودهای ارزان‌قیمت خودداری‌کنند، هشدار داد: مسمومیت‌های غذایی و در مورد حاد، ابتلا به برخی بیماری‌ها نظیر انواع سرطان‌ها در انتظار کسانی خواهد بود که به طور مداوم اقدام به مصرف غذاهای ارزان‌قیمت می‌کنند.

به گزارش سلامت نیوز، دکتر کوروش جعفریان در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: ممکن است برخی فروشندگان فست فود ادعا کنند که همبرگرشان از ۸۰ درصد گوشت تشکیل شده است و هر کیلو از آن را به قیمت ۲۵ هزار تومان بفروشند، اما به صراحت اعلام می کنم چنین چیزی غیر ممکن است و در ترکیبات چنین همبرگری قطعا از ضایعات گوشت استفاده شده است، زیرا همبرگری که از ۸۰ درصد گوشت تشکیل شده، امکان ندارد به قیمت کمتر از کیلویی ۶۰ هزار تومان فروخته شود.
وی با بیان این که فعالیت چنین افرادی در بازار غذایی ناشی از ضعف سیستم های نظارتی است، ادامه داد: تا زمانی که سیستم نظارتی نتواند محتوای غذا را برای مردم آشکار کند، همچنان با این مشکل مواجه خواهیم بود. اگر تولید کننده غذا در قالب یک برند فعالیت کند به محض این که مشتری متوجه آلودگی در آن برند شود، نهاد ناظر براحتی می تواند نه فعالیت آن شعبه؛ بلکه تمام شعب فعالیت کننده در آن برند را نیز متوقف کند، همانطور که در دنیا چنین است.
این استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار کرد: البته گاهی اوقات ارزان قیمت بودن غذا موجب بروز مشکل نیست و در مواردی اتفاقا غذا نیز گران قیمت ارائه می شود، اما متاسفانه کیفیت ندارد و حتی ممکن است تاریخ گذشته نیز باشد که میزان بار میکروبی و تولید سموم در آن بالاست.
جعفریان با تاکید بر این که مردم باید از خرید مواد غذایی ارزان قیمت به لحاظ پایین بودن نرخ خودداری کنند به افراد توصیه کرد از مکان های دارای شناسنامه نظارت بهداشتی خرید کنند تا درگیر عوارض ناشی از مصرف چنین موادی نشوند.

 
 
   
 
 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار