چهارشنبه 1 اسفند 1397

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 

اخبار داخلی جاده تندرستی مقابله خشکی و ترک پوست لب

 
 

دوشنبه 18 دي 1396

مقابله خشکی و ترک پوست لب

 
 

برخی ممکن است فکر کنند خشک شدن و ترک خوردن پوست لب تنها در زمستان رخ می‌دهد. اما به‌طور کلی اگر از پوست لب مراقبت نکنید در هر زمانی خطر دچار شدن به این عارضه وجود دارد.

به نقل از ایران بانو، لب‌ها غدد تولید چربی ندارند و همواره در معرض هوا و مواد شیمیایی قرار دارند. برای جلوگیری از آسیب دیدن پوست لب لازم است از چرب‌کننده و مرطوب‌کننده‌های مخصوص لب استفاده کنید. در مواد تشکیل دهنده این محصولات به‌دنبال دیمتیکون و پترولاتوم باشید زیرا این مواد موجب می‌شوند رطوبت در پوست لب شما بماند. این محصولات را به طور منظم و مداوم استفاده کنید. چرب‌کننده لب را باید پیش از زدن رژ بر لب‌ها مالید نه بعد از آن.
سعی کنید هر دو ساعت یکبار لب‌های خود را چرب کنید و هـمـواره یـک مرطـــوب‌کنـنـده لب همــراه داشته باشــــیــد. هـــمــه هنگام سرما اغلب دست‌های خود را گرم نگه می‌داریم تا ترک نخورند. برای لب‌ها نیز دقیقاً باید همین کار را کرد. دهان و لب‌های خود را در فصل سرما بپوشانید. از سایر عوامل مؤثر در خشکی لب‌ها، کمبود آب است. کمبود آب بدن نیز منجر به خشک شدن و ترک خوردن لب‌ها می‌شود بنابراین در طول روز مقدار زیادی آب بنوشید.
همچنین در محیط منزل از دستگاه بخور استفاده کنید. مخصوصاً در طول شب زمان مناسبی است برای احیای پوست لب که در طول روز در معرض سرما قرار می‌گیرد. علاوه بر این لب‌ها را با زبان خیس نکنید. بزاق دهان خشکی لب را بدتر می‌کند. اگر لبتان پوسته پوسته شده است از کندن پوست لب خودداری کنید چرا که منجر به آسـیـب دیـدگــــی بافت لب، خون آمدن و در نهایت تأخیر در بهبود خواهد شد.
ممکن است استفاده از محصولی خاص یا محیطی خاص به طور ویژه لب‌های شما را خشک کند. بنابراین به الگوی خشک شدن لب‌ها دقت کنید. برخی چرب‌کننده‌های لب ممکن است حاوی روغن‌های طبیعی باشند که برخی به آنها حساسیت نشان می‌دهند. وازلین می‌تواند جایگزین مناسبی برای این دسته از افراد باشد.
چنانچه با انجام درمان مدون و مداوم خشکی لب برطرف نشود لازم است به یک متخصص پوست رجوع کنید.

 
 
   
 
 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار