سه شنبه 30 بهمن 1397

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی هنر کوانتوم ‌دات سامسونگ

 
 

دوشنبه 18 دي 1396

هنر کوانتوم ‌دات سامسونگ

 
 

سری جدید تلویزیون‌های QLED سامسونگ تحولی در صنعت نمایش چه از نظر طراحی و زیبایی ظاهری و چه از نظر کیفیت نمایش تصویر محسوب می‌شوند.

سری جدید تلویزیون‌های QLED سامسونگ تحولی در صنعت نمایش چه از نظر طراحی و زیبایی ظاهری و چه از نظر کیفیت نمایش تصویر محسوب می‌شوند. این تلویزیون‌های برتر، از ذراتی موسوم به کوانتوم‌ دات برای تولید گستره‌ای بی‌سابقه از رنگ‌های متنوع استفاده می‌کنند. نوع ابتدایی این ذرات پیش از این توسط برندهای دیگری برای تولید تلویزیون استفاده شده بود اما تولید ماده سمی کادمیوم در نتیجه فرسایش ذرات کوانتوم دات باعث شد استفاده از آن برای محیط زیست مضر تشخیص داده شود.
ذرات کوانتوم ‌دات هرچند می‌توانست نور بسیار بیشتری در مقایسه با فناوری‌های معمول تلویزیون تولید کند اما به دلیل تشکیل ماده سمی کادمیوم پس از فرسایش این ذرات کنار گذاشته شد. یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای محققان سامسونگ در سال‌های اخیر، تولید فناوری کوانتوم دات بدون کادمیوم بود که اکنون در سری تلویزیون‌های QLED این شرکت استفاده می‌شود و به همین دلیل آنها را نمایشگرهای کوانتوم دات بدون کادمیوم (Cd-free) می‌نامند. دکتر یونجو جانگ یکی از چهره‌های اصلی تحقیقات این حوزه در موسسه فناوری‌های پیشرفته سامسونگ بود که توانست جایزه دستاورد برجسته تحقیقاتی این شرکت موسوم به «نوبل سامسونگ» را هم از آن خود کند. او که مدت ۱۵ سال در روند تحقیقات کوانتوم دات سامسونگ حضور داشته درباره روند این نوآوری می‌گوید تولید ذرات کوانتوم دات فاقد ماده سمی کادمیوم یک چالش واقعی بود.
او می‌افزاید «در ابتدا حتی تصورش را هم نمی‌کردیم تولید کوانتوم بدون کادمیوم ممکن باشد اما سامسونگ به عنوان برندی مسئول در برابر محیط زیست، تولید آن را به عنوان چشم‌اندازی برای خود تعریف کرده بود.»
دکتر جانگ با اشاره به اینکه برای تولید نسخه بدون کادمیوم کوانتوم دات مجبور شدند تا ۱۵ سال تحقیقات خود را ادامه دهند می‌گوید در زمان آغاز و انجام این تحقیقات، مسئله کاربردهای آن مطرح نبود بلکه سامسونگ می‌خواست خود را برای ۱۰ سال بعد آماده کند. او می‌افزاید «می‌خواستیم کاری را بکنیم که کسی قادر به انجام آن نبوده است برای همین سه سال دیگر هم به تحقیقات‌مان ادامه دادیم».
دکتر جانگ در تشریح تفاوت‌های دو فناوری QLED و OLED می‌گوید «من در حال حاضر روی تولید نمایشگرهایی تحقیق می‌کنم که بر محدودیت‌های OLED مثل پیکسل سوختگی و طول عمر پایین فایق شده و در بسیاری زمینه‌های دیگر هم قابل استفاده باشد. برای رسیدن به این هدف بصورت اخص روی فناوری کوانتوم دات خود نورده کار می‌کنیم. هدف نهایی من ایجاد فناوری است که ارزش جدیدی را برای مشتریان ایجاد کرده و آن را برای زندگی امروزی ما راحت‌تر می‌کند». دکتر جانگ یکی از نوآوران حاضر در شرکت سامسونگ است که می‌خواهند آینده فناوری‌های نمایشی را تغییر دهند. به گفته او بسیار هیجان‌انگیز است که شاهدیم نسل آینده تلویزیون اکنون در اتاق نشیمن‌مان در اختیار ماست.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
تاسیس آزمایشگاه بلاک چین و رمز ارز
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
مادر مرحوم شاکر: تا زنده‌ام به قائدی رضایت نمی‌دهم
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
خواستگاری‌اززن‌سوم‌بعدقتل2 همسر

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار